SANAT YÖNETMENİ

KEMAL ORUÇ

TİDA Kurucusu / Eğitim Koordinatörü, Tida Yayınları Yayın Yönetmeni, Tiyatro Eğitim Derneği Başkanı ve Drama Kumpanya’nın Kurucusu / Sanat Yönetmenidir.

Adana Şehir Tiyatrosu’nda aldığı tiyatro eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi’nde “Drama ve Okul Tiyatrosu” teziyle pedagojik formasyon aldı. Oluşum Drama Enstitüsü Yaratıcı Drama Eğitmenliği Programı’nı “Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama” teziyle, Beykent Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans Programı’nı ise  “Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu İlişkisi” teziyle tamamladı. Şu an Beykent Üniversitesi Sinema-TV Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı’nda eğitimine devam etmektedir.

Onlarca tiyatro temelli sosyal projenin koordinatörlüğünü yaptı. Yirmi üç yıl içinde, yaklaşık altmış oyunda yazar, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. On altı yıl içinde birçok farklı kurumda, tüm yaş gruplarına yaratıcı drama, tiyatro ve yaratıcı yazarlık eğitimleri verdi. 

Başta Varlık, Kurşun Kalem, Önsöz ve Sanat Sokağı olmak üzere birçok dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kırk beş tiyatro oyunu yazdı. Yazdığı büyük oyunların tamamı çeşitli tiyatrolar tarafından; kısa oyunlar ise Türkiye, Almanya, Hollanda, Kıbrıs ve Belçika’da yüzün üzerinde tiyatro topluluğu tarafından sahnelendi. 

Yeni Başlayanlar İçin Tiyatro Rehberi”, “Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama”, “Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu“, “Drama ve Okul Tiyatrosu”, “Ortaokul Dönemi Oyun Metinleri“, “Othello’nun Delisi”, Cihan Özdeniz’le birlikte kaleme aldığı “Geleceğimin Atölyesi” ile “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama” ve birçok değerli sanatçı, yazar ve akademisyenle birlikte kaleme aldığı “Sanatta İşlenebilecek Suç Yoktur” basılan kitaplarıdır

EĞİTİM BİLGİLERİ

 

Akademik

Beykent Üniversitesi Sinema-TV Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı

Beykent Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans Programı

(Master Tezi: Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu İlişkisi)

Marmara Üniversitesi (Pedagojik Formasyon)

(Lisans Tezi: Drama ve Okul Tiyatrosu)

Oluşum Drama Enstitüsü Drama Eğitmenliği Programı (MEB Onaylı)

(Bitirme Tezi: Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama -Uygulamalı-)

Anadolu Üniversitesi- İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama Programı

UDS 2011- Erken Çocukluk Eğitiminde Drama Atölyesi

UDS 2012- Drama Yöntemiyle Güzel Sanatlar ve Değerler Eğitimi Atölyesi

UDS 2013- Yaratıcı Drama ve Duygusal Zeka Atölyesi

 

Tiyatro Eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyunculuk Eğitimi (3 yıl)

Marmara Üniversitesi Dans Tiyatrosu Eğitimi (2 yıl)

Marmara Üniversitesi Diksiyon Eğitimi (1 yıl)

VS Creative Oyunculuk Eğitimi

TTB 2011- Erhan Gökgücü Oyunculuk Atölyesi

Michele Guaraldo ile Commedia dell’Arte Atölyesi

Yücel Erten’le Rejisörlük Atölyesi

 

EĞİTMENLİK DENEYİMİ 

 

Drama Eğitmenliği

M.Ü. Yaz Spor Okulu Drama Eğitmenliği  (6- 8 ve 9- 11 yaş)

Genç Çiftçi Eğitim Kampı Drama Eğitmenliği  (9- 11 ve 11- 14 yaş)

Togatak(Toplum Gönüllüleri) Drama Atölyesi  (11- 14 yaş)

Turtle’s Nest Kişisel Yetenek Gelişim Merkezi  (3- 4 ve 5- 6 yaş)

Drama Kulübü (Üniversite öğrencileri) 

Topkapı Meslek Lisesi Drama Atölyesi 

Bursa MEB ‘e bağlı öğretmenlere drama eğitimi

İMKB Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde bir dönem drama liderliği

Çatalhöyük- Arkeoloji Temelli Drama

Özel Evrim Okulları (Tüm ilköğretim sınıfları- 10 yıl)

Özel Evrim Okulları Yaratıcı Drama Yöntemiyle Çoklu Zeka Atölyesi

Maltepe Üniversitesi PDR Bölümü (Psikoloji Temelli Drama)

Marmara Üniversitesi (Drama Liderliği Atölyesi)

Ayışığı Sanat Merkezi (Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama)

MC Akademi (Yaratıcı Drama Yöntemiyle Eğitici Eğitimi)

Sema Akay Ortaokulu (Geleceğimin Dünyası Projesi)

Türkiye Tiyatro Buluşması Yaratıcı Drama Atölyesi (6 buluşma)

4. Çeşme Tiyatro Festivali Yaratıcı Drama Atölyesi

4., 5. ve 6. Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali Yaratıcı Drama Atölyesi

4. ve 5. Mordoğan/Karaburun Sokakta Tiyatro Festivali Yaratıcı Drama Atölyesi

4. Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali Yaratıcı Drama Atölyesi

4. Sanat Buluşması Yaratıcı Drama Atölyesi

Karşıyaka Sevgi Şart Tiyatro Şenliği Yaratıcı Drama Atölyesi

Gaziemir Belediyesi Barış Festivali Yaratıcı Drama Atölyesi

Tiyatro ve Drama Akademisi Yaratıcı Drama Atölyesi

Adana Çocuk Sanat Bienali Yaratıcı Drama Atölyesi

Çeşitli mahalle ve köylerde

 

Tiyatro Eğitmenliği

Marmara Üniversitesi Tiyatro Atölyesi (6 yıl)

Atatürk Öğrenci Sitesi Tiyatro Atölyesi ( 3 yıl )

Gibi Yapanlar Tiyatro Atölyesi (5 yıl)

Atilla İlhan Kültür Merkezi Yaz Oyunculuk Atölyesi

İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu Tiyatro Atölyesi

Marmara Üniversitesi İlköğretim Kulübü (Çocuk Tiyatrosu’nda Uygulama)

Ümraniye T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu (Tutuklu ve hükümlülerle)

Drama Kumpanya Tiyatro Atölyesi (4 yıl)

Ata Diyaliz Merkezi (Sahneden Organ Bağışı Kampanyası) 

Kıraç İMKB Meslek Lisesi (Sahneden Eğitime Destek Kampanyası)

Ümraniye E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu (Sahneden Cezaevine Destek Kampanyası)

Özel Evrim Ortaokulu (Eğitimde Tiyatro, 10 yıl)

ING Emeklilik Acting Tiyatro Kulübü

Tiyatro Eğitim Derneği Kursları (7 yıl)

Gebze Teknik Üniversitesi

9. Uludağ Üniversitesi Oyuncuları Tiyatro Festivali

3., 4. ve 5. Sarıyer TiyatrOda Şenliği Atölyeleri

Iraklı Sığınmacı Gençlerle Eğitim ve Tiyatro Oyunu Sahneleme

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Doğaçlama Eğitimi

Tiyatro ve Drama Akademisi Oyunculuk Atölyesi

Çeşitli festivallerde tiyatro atölyeleri

 

Yazarlık Eğitmenliği

Gibi Yapanlar Yazarlık Atölyeleri

Tiyatro Eğitim Derneği Yazarlık Atölyeleri

Sarıyer Belediyesi Tiyatro Şenliği Yazarlık Atölyesi

Drama Kumpanya Yazarlık Atölyeleri

TİDA Yazarlık Atölyeleri

 

TİYATRO DENEYİMİ

 

Görev Aldığı Oyunlar

Mr. Smith ve Ailesi / Birdal Kökdal (Oyuncu, 1998)

Artiz Mektebi / Kandemir Konduk- Müjdat Gezen (Oyuncu, 1999)

Bir Kavanoz Kahkaha / Tayfun Orhon (Oyuncu-1999, yönetmen-2004)

Genç Kalemler (Yazar, yönetmen, oyuncu-2000)

Resimli Osmanlı Tarihi / Turgut Özakman (Stajyer oyuncu, teknik-2000)

Salak Oğlum / Müjdat Gezen* (Yönetmen, oyuncu-2001 ve 2006)

Boyacı / Tuncer Cücenoğlu (Yönetmen, oyuncu-2001, oyuncu-2005)

Haldun Taner Kabare / Haldun Taner-Ferhan Şensoy (Oyuncu-2001)

Otogargara /Yılmaz Erdoğan (Oyuncu-2002)

Keşanlı Ali Destanı / Haldun Taner (Oyuncu-2003 ve 2004)

Theope / Coşkun Büktel (Oyuncu-2003)

Karar Veremeyen Kız- Çocuk Oyunu / Tamer Özşeker (Oyuncu-2004)

Yel mi Değirmen mi? / Aslı Öngören (Oyuncu-2004)

Kırgınlar Evi / Bernard Shaw (Yönetmen, oyuncu-2005)

Karma Kabare / Kolektif (Yazar, yönetmen, oyuncu-2005)

Paydos / Cevat Fehmi Başkut (Oyuncu-2005)

Hırsız Katip ve İbiş- Çocuk Oyunu / Atilla Er (Oyuncu-2005)

Duman Avcıları- Çocuk Oyunu / Ubeyd Korbey- Mert Urdal (Oyuncu-2005)

İlyada Destanı- Çocuk Oyunu / Gülay Sert (Yönetmen, oyuncu-2006)

Birlikten Sevgi Doğar- Çocuk Oyunu (Yazar, yönetmen, oyuncu-2007)

Hayaller ve Gerçekler (Yazar, yönetmen, oyuncu-2007 ve 2011)

Bitki Adam ve Bitki Efsaneleri- Çocuk Oyunu (Yazar, yönetmen, oyuncu-2007)

Hayat Okulu / Jonathan Kahn (Uyarlayan, yönetmen-2008)

Biraz Gelir Misiniz / Aziz Nesin (Yönetmen, oyuncu-2008 ve 2009)

Sınır / Muzaffer İzgü (Oyuncu-2008)

Düdüklüde Kıymalı Bamya / Memet Baydur (Yönetmen-2009)

Erdem’in Savaşı-Çocuk Oyunu / Mert Urdal (Oyuncu-2009)

Yedi Kocalı Hürmüz / Sadık Şendil (Yönetmen, oyuncu-2009)

Şarkılarımız Ölmesin-Çocuk Oyunu / Yılmaz Onay (Yönetmen-2009)

İnadına Gülmek / Kolektif; hükümlü ve tutuklularla (Yönetmen-2010)

Othello’nun Delisi (Yazar, yönetmen, oyuncu-2010)

Yalnız Tanrın Eli Titremez / Orhan Asena (Oyuncu-2010)

Yaşam Deneyi (Yazar, yönetmen-2011)

Usta Öyküler / Kolektif (Uyarlayan, yönetmen, oyuncu-2011)

Diktatör Deneyi (Yazar, yönetmen-2012)

Yalancı Aranıyor / Dimitri Psathas (Yönetmen, oyuncu-2013)

Düşünce Suçu (Yazar, yönetmen, oyuncu-2013)

Memleketimden İnsan Manzaraları / Nazım Hikmet (Oyuncu-2013)

Kybele’nin Kadınları / Devinim Tiyatrosu (Yönetmen-2014)

Kulübe, Balık Ağı, Silah, Viski ve Çay (Yazar, yönetmen-2014)

Hamlet Delisi (Yazar, yönetmen, oyuncu-2016)

2016’da Don Bosco ile Genç Bir Sığınmacı Olmak (Yönetmen-2017)

Beş Adımda Delirmek (Yazar, yönetmen, oyuncu-2017)

En Büyük Aşk (Sokak oyunu, tasarımcı, oyuncu-2017)

Arınma (Yazar, yönetmen, oyuncu-2019)

Barangadu (Yazar, yönetmen-2020)

 

Görev Aldığı Dans Tiyatrosu Eserleri

Yaygara (William Shakespeare)- Oyuncu/Dansçı
Annabel Lee  (Edgar Allan Poe)- Oyuncu/Dansçı
Kesitler (Seyhan Baysoy)- Oyuncu/Dansçı
Yazar mı? (Seyhan Baysoy- Çiçek Haklı) (ODTÜ Uluslararası Dans Festivali)- Oyuncu/Dansçı

Karanlık (Kemal Oruç)- Yönetmen/Oyuncu
Otosansür (Kemal Oruç)- Yönetmen

 

Yönettiği Eğitimde Tiyatro Oyunları

Sevgili Kahramanım (7 yaş- 2009)

Barış Adası (8 yaş- 2010)

Ah Şu Gençler / Turgut Özakman (Yönetmen-2010)

Biz Büyümek İstemiyoruz (8 yaş-20 yaş- 2011)

Hasta Prenses ve Bahçıvanın Oğlu (8 yaş- 2011)

Korku Tüneli (9 yaş- 2011) 

Sokak Çocukları Okulda (10 yaş- 2011)

Zil Sesi (11 yaş- 2011)

Masallar ve Bilgisayar Oyunları (7 yaş- 2012)

Hayatın Uzaktan Kumandası (7 yaş- 2012)

Lala (8 yaş- 2012)

Bilgisayar Oyunu mu Gerçek Oyun mu? (8 yaş- 2012)

Reklam Bunlar! (9 yaş- 2012)

Medya Kralı (9 yaş- 2012)

Televizyon Denilen Karanlık Pencere (10 yaş- 2012)

Mert Bey’le Felsefe Sohbetleri / Jonathan Kahn (Uyarlayan, yönetmen-2012)

Bir Başka İstanbul (Yazar, yönetmen-2013)

Medya Oyunu (Yazar, yönetmen-2014)

Çalmak (Yazar, yönetmen-2015)

İhtiyacım Yok! (Yazar, yönetmen-2016)

Kendin Ol! (Yazar, yönetmen- 2016)

Benim Masalım (Yazar, yönetmen- 2017)

Aydınlık (Sokak oyunu, 2018)

 

SİNEMA DENEYİMİ

 

Kısa Metraj Filmler

Şöhret… (İstanbul Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Mavi (Marmara Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Hayal Gücü (Marmara Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Beni Bir Kişi Aradı Oda Yanlış Aradı ( Marmara Üniversitesi Sinema- Televizyon)

2-1=2 (Kültür Üniversitesi Sinema- Televizyon)

İftar Vakti- (Marmara Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Kafamdaki İstenmeyen Ses (Bahçeşehir Üniversitesi Sinema- Televizyon) 

3,5,6,1 (Beykent Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Mutluluğa Düşen Gölge (Drama Kumpanya)

Bardaki Adam (İstanbul Üniversitesi Sinema- Televizyon)

Masa (Beykent Üniversitesi Sinema- TV Yüksek Lisans)

Görünmeyen (Tuğba Kürükoğlu)

Aklından Bir Sayı Tut (İsmet Akgün)

Ben Kimim? (Gözde Dernek)

Siyah Takımlı Adam (Arman Ertürün)

 

Uzun Metraj Filmler

İçimde Akan Nehir (Erhan Güleryüz)

Ondine’in Laneti- Belgesel Film (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi)

 

Klipler
Zardan Adam- Tadım Yok (Klip)

Kulp- Tül Perde (Klip)

 

Yönettiği Filmler

Sigorta 

Sinema Oyunculuğu Belgeseli

Her Şey Evrim’le Güzel (Özel Evrim Okulları Belgeseli)

Çizgi

 

YAZARLIK DENEYİMİ

 

Yazdığı Oyunlar

Hayaller ve Gerçekler (2007)

Othello’nun Delisi (2008)

Yaşam Deneyi (2009)

Kulübe, Balık Ağı, Silah, Viski ve Çay (2011)

Mert Bey’le Felsefe Sohbetleri (2012)

Bir Başka İstanbul (2013)

Diktatör Deneyi (2013)

Düşünce Suçu (2014)

Medya Oyunu (2014)

Çalmak (2015)

Hamlet Delisi (2015)

İhtiyacım Yok! (2016)

Kendin Ol! (2017)

Beş Adımda Delirmek (2017)

Otosansür (2018)

Arınma (2019)

Barangadu (2020)

 

Yazdığı Kısa Oyunlar*

Ev Hali

Ali John

Bakan

Hayalet

Laz Ajan

Kabak

Bebeğinizin Bir Sorunu Var

Dedem İnterneti Öğreniyor

Sanat Hapsedilemez!

Hayat Bizim, Can Bizim, Yarın Bizim!

Hamlet, Sanatıma Dokunma!

*Kısa oyunlar, Türkiye, Kıbrıs, Almanya ve Hollanda’da yaklaşık doksan farklı topluluk tarafından sahnelenmiştir.

 

Yazdığı Senaryolar

Mutluluğa Düşen Gölge (2013)
Sigorta (2013)
Dolap (2013)

Çizgi (2018)

 

Yayımlanan Bazı Yazı ve Makaleleri*

Oyun Yazma Rehberi

Tirat Sahneleme Rehberi

Oyun Metni Bulma Rehberi

Oyunculuk Okullarına Hazırlık Rehberi

Oyun Sahneleme Rehberi

“Stanislavski ve Sistem” Rehberi

Tiyatro Kitabı Okuma Rehberi

Oyunculuk Eğitimi Alma Rehberi

Tiyatroyu Anlama Rehberi

Oyun Çözümleme Rehberi

Okul Tiyatrosu Manifestosu

Okul Tiyatrosunda Uygulama

Okul Tiyatrosunun Önemi

Oyunculuk Tarihinde Kadının Yeri

Cezaevi… Tiyatro… Umut ve Özgürlük…

*Yaklaşık elli yazı ve makale; Sanat Sokağı Dergisi, Önsöz Dergisi, Sahne Dergisi, Oyun Dergisi, Kulis Dergisi, İnisiyatif Dergisi ve Sanat Siteleri

 

Basılan Kitapları 

Othello’nun Delisi (Mitos Boyut Yayınevi – 2011)

Sanatta İşlenebilecek Suç Yoktur (Kolektif Çalışma – Ceylan Yayıncılık- 2012)

Drama ve Okul Tiyatrosu (Mitos Boyut Yayınevi – 2013)

Faşizme Karşı Özgür Sanat (Kolektif Çalışma-  Ceylan Yayıncılık – 2013)

Geleceğimin Atölyesi (Kartal Kaymakamlığı – 2013)

Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu (Mitos Boyut Yayınevi – 2015)

Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama (Mitos Boyut Yayınevi – 2016)

Ortaokul Dönemi Oyun Metinleri (Mitos Boyut Yayınevi – 2017)

Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama (Mitos Boyut Yayınevi -2018)

Yeni Başlayanlar İçin Tiyatro Rehberi Tida Yayınları – 2020)

 

Basıma Hazır Kitapları

Toplu Oyunları 1 (Hayaller ve Gerçekler, Kulübe, Balık Ağı, Silah, Viski ve Çay, Yaşam Deneyi)

Toplu Oyunları 2 (Diktatör Deneyi, Düşünce Suçu, Hamlet Delisi)

Toplu Oyunları 3 (Beş Adımda Delirmek, Otosansür, Arınma, Barangadu)

 

TOPLUMA HİZMET UYGULAMALARI

 

Gerçekleştirdiği Tiyatro ve Drama Temelli Sosyal Sorumluluk Projeleri

Togatak(Toplum Gönüllüleri) Drama Projesi  (11- 14 yaş)

Arkeoloji Temelli Drama Projesi- Çatalhöyük (500 Çocuk Esirgeme Kurumu Sakini)

Psikoloji Temelli Drama Projesi (Maltepe Üniversitesi PDR Bölümü) 

Eğitim Fakültelerinde İşlenecek Çocuk Tiyatrosu Dersinin Önemi Projesi (Marmara Ünv.) 

Cezeavi… Tiyatro… Umut ve Özgürlük Projesi (Ümraniye T Tipi Cezaevi Tutuklu ve Hükümlüleriyle)

Hemşirelik Eğitiminde Tiyatro Projesi (İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu)

Sahneden Organ Bağışı Kampanyası (Ata Diyaliz Merkezi)

Sahneden Eğitime Destek Kampanyası (Kıraç İMKB Meslek Lisesi ve Marmara Üniversitesi)

Sahneden Cezaevine Destek Kampanyası (Ümraniye E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu Hükümlülerle)

Sahneden Okul Kitaplığına Destek Kampanyası

Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama (Ayışığı Kültür Merkezi)

Yaratıcı Drama Yöntemiyle Eğitici Eğitimi (MC Akademi)

Eğitimde Tiyatro Yöntemiyle Uygulamalı Medya Okuryazarlığı Eğitimi (Özel Evrim Okullları)

Drama ve Okul Tiyatrosu Paneli

Geleceğimin Atölyesi Projesi

Pandemi Sürecinde Sağlık Çalışanları ve Yakınları ile Yazarlık Atölyeleri

 

SÖYLEŞİLERİ

 

Kendisiyle Yapılan Söyleşiler

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü (2006)

Kanaltürk (Canlı Yayın) (2006)

Tiyatro… Tiyatro Dergisi (2007)

Yön FM (2007)

Taraf Gazetesi (2008)

Eğitim Fakültelerinde İşlenecek Çocuk Tiyatrosu’nun Önemi Projesi Özel Söyleşisi (2008)

Ulusal Kanal (Canlı Yayın) (2008)

Sert Sessiz Dergisi (2009)

Meteoroloji FM (Canlı Yayın) (2009)

Hürriyet Gazetesi (2010)

İstanbul Üniversitesi Sinema TV Bölümü (2011)

İndigo Dergisi (2012)

Oyunculuk Dergisi (2013)

Önsöz Dergi (2013)

Anne Bebek Çocuk Dünyası Dergisi (2014)

Hayat Tiyatro Gazetesi (2014)

Sancı Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi (2015)

İMC TV (2016)

Arasöz Dergisi (2016)

İTÜ-Sahne Yönetimi- Burcu Bilir (2016)

Yeni Özgür Politika (2016)

Habertürk (2016)

Ne Okuyorum? Platformu (2016)

Önsöz Dergisi (2016)

İstamonu Gazetesi ( 2018)

 

ALDIĞI ÖDÜL VE PLAKETLER

 

Ceza ve İnfaz Kurumu- Adalet Bakanlığı Plaketi (2008)

Ceza ve İnfaz Kurumu- Adalet Bakanlığı Plaketi (2011)

Öncü Çiftçi Eğitim Kampı- En İyi Eğitmen Ödülü

Maltepe Ünv. Festivali Jüri Özel Ödülü (Hayat Okulu; Uyarlayan ve Yöneten: Kemal Oruç)

PDR Şenliği Plaketi- Maltepe Üniversitesi

Tiyatroda 10. Yıl Plaketi- Gibi Yapanlar

Genç Günler Plaketi- Şehir Tiyatroları (2009, 2010 ve 2011)

Genç Sahne Tiyatro Günleri Plaketi- Bahçelievler Belediyesi (2009, 2010 ve 2011)

MEB- Övgüye Değer Oyun Ödülü -En İyi İkinci Oyun-Toplam Dört Ödül- (2012)

Tiyatroda 15. Yıl Plaketi- TİYED ve Drama Kumpanya (2012)

Özel Evrim Okulları 5. Yıl Plaketi (2012)

Kartal Kaymakamlığı Geleceğimin Atölyesi Başarı Plaketi (2012)

Gaziemir Belediyesi Barış Gecesi Plaketi (2013)

Sarıyer TiyatrOda Festivali Plaketi- Sarıyer Belediyesi (2013-2014)

MEB- En İyi Oyun Ödülü (2013)

Sevgi Şart Tiyatro Şenliği (2014)

9. Türkiye Tiyatro Buluşması Çayan Birben Umut Ödülü (2015)

Özel Evrim Okulları 10. Yıl Plaketi (2018)